Gydytojai
Apsilankykite pas gydytoją dėl skydliaukės
Svarbu išsiaiškinti, kuris jūsų apylinkės gydytojas turi skydliaukės gydymo patirties. Nėra specialisto, kuris užsiimtų tik skydliaukės gydymu. Paprastai skydliaukės priežiūra užsiima įvairių sričių gydytojai.
Šeimos gydytojas paprastai yra visų organų, taigi ir skydliaukės, gydytojas, todėl jis turėtų dalyvauti atliekant bendrą medicininę apžiūrą. Galbūt šeimos gydytojas taip pat turi ultragarso aparatą, kuris jam suteikia galimybę pamatyti skydliaukę, jei jam kyla kokių nors įtarimų. Tai padeda gauti papildomos informacijos apie skydliaukės struktūrą.
Yra vidaus ligų gydytojų, kurie specializuojasi liaukinių organų, taip pat endokrinologijos, srityje. Todėl atlikdami tyrimus jie tiria ir skydliaukę.
Endokrinologas, dar labiau besispecializuojantis liaukų srityje, rūpinasi skydliaukės veikla, tačiau taip pat atlieka tyrimus, padedančius nustatyti su prieskydinėmis liaukomis, antinksčiais, lytinėmis liaukomis ir kitų organų endokrininėmis funkcijomis susijusias problemas.
Kitas siauros specializacijos specialistas yra branduolinės medicinos gydytojas. Jis yra atsakingas už tam tikrą vaizdinę diagnostiką, pavyzdžiui, scintigrafiją. Tik jis turi teisę dirbti su naudojamu radioaktyviuoju jodu. Scintigrafija padeda nustatyti hormonus gaminančias skydliaukės struktūras ir nustatyti, ar mazgai yra šaltieji, ar karštieji.


Greivso ligos, kuri dažnai būna susijusi su endokrinine orbitopatija, atveju, reikia pasitelkti dar vieną specialistą. Reikia kreiptis konsultacijos ir į akių specialistą.
Remdamasis laboratoriniais duomenimis, specialistas nusprendžia dėl tolesnių veiksmų.
Priklausomai nuo konkretaus atvejo, tai gali būti paprastas gydymas jodu, hormonais ar tireostatikais.
Siekdamas nustatyti tikslesnę diagnozę, gydytojas gali taikyti invazinius ir (arba) neinvazinius skydliaukės ligos diagnozavimo metodus.
Tokios neinvazinės diagnostikos priemonės yra ultragarso tyrimas ir scintigrafija.
Ultragarso tyrimas padeda nustatyti galimus fizinius skydliaukės pokyčius, apibrėžti jų dydį ir buvimo vietą.
Scintigrafija padeda nustatyti, ar audinių pokyčiai yra „karšti“, ar „šalti“, ar audiniai absorbuoja jodą, ar ne.
Kraujo tyrimą apibendrina gydytojas, kuris turi visą informaciją apie rodiklius, jų pasekmes ir kuris taip pat derina šią informaciją su holistiniu požiūriu į pacientą, užduodamas jam klausimus apie tam tikras būkles, pavyzdžiui, nėštumą.
Norėdamas atmesti piktybinio auglio galimybę arba nustatyti tikslesnę diagnozę, gydytojas gali nuspręsti atlikti skydliaukės punkciją labai nedidele tuščiavidure adata paimdamas mazgo mėginį.
Kad galutinai viską išsiaiškintų specialistas turi paimti tam tikrą audinio dalį, atlikdamas nedidelę chirurginę operaciją. Po to mėginys yra kruopščiai ištiriamas.
Visi kiti veiksmai atliekami konsultuojantis su gydytoju, dažniausiai – endokrinologu, nes skydliaukė siunčia savo hormonus į kraują ir per kraują į vietą, kur ji kontroliuoja energijos apykaitą.
Tik gydytojas gali nuspręsti, kokią gydymo taktiką ir vaistus pasirinkti.
SVARBU.
Ši informacija netaikoma savidiagnostikai ir dėl diagnozės nustatymo raginame kreiptis į gydytoją.
Diagnozę nustatyti ir sprendimą dėl gydymo priimti gali tik asmeniškai jus apžiūrėjęs gydytojas.
Skydliaukės sutrikimo ar ligos simptomai:
Simptomai gali būti su skydliauke susijusios ligos požymis. Jas gali diagnozuoti tik gydytojas.
Skydliaukės sutrikimų valdymas:
Nustatęs tikslią diagnozę, gydytojas imasi skydliaukės ligos gydymo. Kad pacientas kruopščiai laikytųsi gydymo plano, jis turi būtinai įsitraukti į skydliaukės būklės valdymą.