Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Skydliaukės mazgai

Skydliaukės mazgai – diagnozė, kurią gali tekti apsvarstyti nuodugniau

Priešais gydytoją stovi jauna moteris ir dešinės rankos pirštų galiukais liečia kaklą ties skydliauke. Gydytojas rankoje laiko nespalvotas sonografines nuotraukas, kurios turėtų padėti paaiškinti galimų mazgų diagnozę.
Priešais gydytoją stovi jauna moteris ir dešinės rankos pirštų galiukais liečia kaklą ties skydliauke. Gydytojas rankoje laiko nespalvotas sonografines nuotraukas, kurios turėtų padėti paaiškinti galimų mazgų diagnozę.

Yra įvairių rūšių mazgų, kurie skiriasi fiziniu dydžiu ir matomumu.  Jie gali būti labai dideli ir matomi ties kaklu, bet gali būti ir visiškai maži bei nematomi. Net mažiausias mazgelis gali kelti pavojų, todėl jį reikia atidžiai ištirti. Su amžiumi skydliaukėje atsiranda vis daugiau mazgų. Tyrimas turėtų padėti nustatyti tuos mazgus, kuriuose piktybinės ląstelės gali nekontroliuojamai vystytis ir gaminti skydliaukės hormonus. Tokiu atveju reikia skirti gydymą.   

Mazgai gali būti matomi, jie gali būti apčiuopiami arba matomi tik atliekant ultragarso tyrimą. 

Mazgai gali atlikti skirtingas funkcijas. Yra vadinamųjų karštųjų ir šaltųjų mazgų. 

Karštuosius mazgus galima atskirti tik atliekant scintigrafiją. Jie vadinami karštaisiais, nes nekontroliuojamai gamina skydliaukės hormonus, kurių perteklius gali paveikti kitas organizmo funkcijas, ypač širdies ir kraujagyslių sistemą bei kaulus. 

Kiti mazgai vadinami šaltaisiais. Diagnozuoti šaltąjį mazgą galima tik atlikus scintigrafiją. Šio tipo mazgą sudaro funkciškai pažeistas skydliaukės audinys. Skydliaukės karcinomai dažniausiai yra būdingi šaltieji mazgai. Kad būtų galima nuspręsti, ar tokį šaltąjį mazgą reikia šalinti, be scintigrafijos, reikia atlikti ultragarso tyrimą ir biopsiją. 

Skydliaukės mazgų pasitaiko dažnai, tačiau tik nedidelė jų dalis yra pavojingi. Sunkiausia iš daugybės mazgų nustatyti tuos, kuriuos reikia gydyti. Sprendimui priimti reikia atlikti daugiau nei vieną tyrimą. 

Skydliaukės disfunkcijos simptomai yra netipiški ir gali sutapti su kitų ligų simptomais. Vienintelis būdas tiksliai sužinoti, ar jūsų skydliaukė yra per daug, ar per mažai aktyvi, yra gydytojo diagnozė. 

    SVARBU.

Ši informacija netaikoma savidiagnostikai ir dėl diagnozės nustatymo raginame kreiptis į gydytoją.

 Diagnozę nustatyti ir sprendimą dėl gydymo priimti gali tik asmeniškai jus apžiūrėjęs gydytojas. 

Skydliaukės sutrikimo ar ligos simptomai:

Simptomai gali būti su skydliauke susijusios ligos požymis. Jas gali diagnozuoti tik gydytojas. 

Skydliaukės sutrikimų valdymas:

Nustatęs tikslią diagnozę, gydytojas imasi skydliaukės ligos gydymo. Kad pacientas kruopščiai laikytųsi gydymo plano, jis turi būtinai įsitraukti į skydliaukės būklės valdymą.