Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Tireostatikai

Kai skydliaukė pernelyg aktyvi

Vaistinių preparatų, skirtų pernelyg aktyviai skydliaukei gydyti, negalima lyginti su įprastomis skydliaukės hormonų tabletėmis. 

Jie vadinami tireostatikais. Kaip sako pavadinimas, jie slopina hormonų gamybą skydliaukėje.
Kai skydliaukės hormonų pagaminama per daug ir dėl to kyla hipertirozė (pvz., sergant Greivso liga arba esant funkcinei autonomijai), dažnai gydymą privaloma pradėti tokiais vaistais.

Kai gydymas tireostatikais neturi gydomojo poveikio, gydytojas gali pasiūlyti baigiamąjį gydymą. Tai reiškia, kad pažeistas skydliaukės audinys turi būti pašalintas chirurginiu būdu arba sunaikintas taikant gydymą radioaktyviuoju jodu.

Tireostatiniais preparatais vadinamos šios medžiagos: tiamazolas, propiltiouracilas arba karbimazolas. Dauguma pacientų juos gerai toleruoja, tačiau retais atvejais gali pasireikšti šalutinis poveikis. Gydant tireostatikais reikia atidžiai stebėti leukocitų kiekį kraujyje ir kepenų funkciją. Be to, buvo aprašyta alerginių reakcijų. Tokiu atveju vaistai bus pakeisti.

Gydymo tireostatikais trukmė priklauso nuo diagnozės. Jei dėl karštųjų mazgų skydliaukė yra per aktyvi, vaistų skiriama tol, kol skydliaukės funkcija tampa normali. Sergant Greivso liga, vaistus galima vartoti vienerius ar pusantrų metų. 

Gydant tireostatikais būtina reguliariai atlikti tyrimus. Skydliaukės hormono kiekio kraujyje tyrimas padeda gydytojui koreguoti dozę. Siekiant išvengti nepageidaujamo šalutinio poveikio, gali prireikti papildomų laboratorinių tyrimų. 

Jei sergama Greivso liga ir per dvejus metus ligos pagydyti nepavyksta, gydantis gydytojas gali svarstyti taikyti radikalųjį gydymą. 
 

Skydliaukės hiperfunkcija gali būti gydoma tirostatikais, nes jie rodomi kaip tabletės, kapsulės ir skydliaukės modelis. Stetoskopas pabrėžia, kad medicinos specialistas turi apibrėžti gydymą.
Skydliaukės hiperfunkcija gali būti gydoma tirostatikais, nes jie rodomi kaip tabletės, kapsulės ir skydliaukės modelis. Stetoskopas pabrėžia, kad medicinos specialistas turi apibrėžti gydymą.

Per didelę skydliaukės hormonų gamybą galima sumažinti vartojant tireostatikus. Yra įvairių vaistų, pasižyminčių skirtingais veikimo mechanizmais.  

Jų užduotis – slopinti jodo patekimą į skydliaukės hormonus, kad sumažėtų jų gamyba. Organizme cirkuliuojančių skydliaukės hormonų kiekio tokie vaistai neveikia, sumažėjimas vyksta dėl natūralios hormonų absorbcijos ir gali užtrukti tam tikrą laiką. 

Tireostatiniai vaistai yra veiksmingi, bet, deja, gali sukelti tam tikrą, kai kuriais atvejais net pavojingą, šalutinį poveikį. Dėl tokio šalutinio poveikio taikant ilgalaikį gydymą jie yra naudojami ribotai. Todėl reikėtų apsvarstyti alternatyvą. Tai galėtų būti operacija arba spindulinė terapija. 

Tik gydytojas gali nuspręsti, kokią gydymo taktiką ir vaistus pasirinkti. 

    SVARBU.

Ši informacija netaikoma savidiagnostikai ir dėl diagnozės nustatymo raginame kreiptis į gydytoją.

 Diagnozę nustatyti ir sprendimą dėl gydymo priimti gali tik asmeniškai jus apžiūrėjęs gydytojas. 

Skydliaukės sutrikimo ar ligos simptomai:

Simptomai gali būti su skydliauke susijusios ligos požymis. Jas gali diagnozuoti tik gydytojas. 

Skydliaukės sutrikimų valdymas:

Nustatęs tikslią diagnozę, gydytojas imasi skydliaukės ligos gydymo. Kad pacientas kruopščiai laikytųsi gydymo plano, jis turi būtinai įsitraukti į skydliaukės būklės valdymą.